https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-smeni-s-prazskymi-sluzbami-pozemky-pro-bioplynovou-stanici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha smění s Pražskými službami pozemky pro bioplynovou stanici

29.8.2019 00:15 | PRAHA (ČTK)
Praha smění se svojí firmou Pražské služby pozemky u malešické spalovny za parcely v Praze 3. Firma na pozemcích plánuje postavit bioplynovou stanici. / Na snímku odpadová bioplynová stanice Romerike
Praha smění se svojí firmou Pražské služby pozemky u malešické spalovny za parcely v Praze 3. Firma na pozemcích plánuje postavit bioplynovou stanici. / Na snímku odpadová bioplynová stanice Romerike
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | praha.eu
Praha smění se svojí firmou Pražské služby pozemky u malešické spalovny za parcely v Praze 3. Firma na pozemcích plánuje postavit bioplynovou stanici. Včera to řekl radní Prahy Jan Chabr (TOP 09). Transakci v pondělí schválila rada. Bioplynová stanice by měla zpracovávat organický odpad na stlačený plyn pro pohon vozidel a také elektrickou energii. Kdy by měla vzniknout, zatím není jasné.
 

"Pražské služby vlastní pozemky v Praze 3, ty by měly sloužit k rozšíření parku. Pozemky, které má hlavní město v objektu spalovny, by měly sloužit k budoucímu rozvoji areálu a zejména k výstavbě bioplynové stanice," řekl radní.

Podle dřívějších informací si Pražské služby nechávají vypracovat studii, která ukáže, kde by mohla bioplynová stanice stát, jak bude fungovat a na kolik vyjde. Zpracovávat by měla jak bioodpad, tak odpady z restaurací a jídelen, prošlé potraviny ze supermarketů nebo bioodpad vytříděný Pražany. Stanice by spolu s plynem a elektřinou produkovala organickou hmotu a živiny, které se mohou stát biohnojivem. Stlačený plyn CNG by využívaly například autobusy MHD či svozová auta Pražských služeb.

Spalovnu v Malešicích provozují Pražské služby, které stoprocentně vlastní město. Začala fungovat v roce 1998 a v současné době má kapacitu zpracovat asi 330.000 tun odpadu ročně. Pražské služby nyní vyměňují kotle, ve kterých se odpad spaluje. Zatím byl vyměněn jeden, celková modernizace za 2,8 miliardy korun by měla být hotova v roce 2023 a zvýšit kapacitu provozu na 394.000 tun odpadu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist