https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-uklidi-sve-pozemky-na-rohanskem-ostrove-bude-tu-tabor
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha uklidí své pozemky na Rohanském ostrově, bude tu tábor

11.4.2017 07:00 | PRAHA (ČTK)
Úklid byl již zadán a objednán. Jde o to, aby se tu děti ani rodiče nepíchli o jehly nebo nerozřízli si chodidla o sklo. / ilustrační foto
Úklid byl již zadán a objednán. Jde o to, aby se tu děti ani rodiče nepíchli o jehly nebo nerozřízli si chodidla o sklo. / ilustrační foto
Pražský magistrát nechá uklidit své pozemky na Rohanském ostrově v Praze 8. V létě by se tu měly konat městské tábory a další akce pro děti. Jde o část ostrova nedaleko Libeňského mostu. Novinářům to včera řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Část Rohanského ostrova má být zastavěna. Nové budovy již několik let vznikají ve směru z Karlína do Libně. K ostatním pozemkům na ostrově nyní vzniká územní studie.
 

"Úklid byl již zadán a objednán. Jde o to, aby se tu děti ani rodiče nepíchli o jehly nebo nerozřízli si chodidla o sklo. Formálně bychom Rohanský ostrov chtěli vypůjčit občanským iniciativám, aby tady mohly pořádat akce zaměřené především na děti," řekla Kolínská. Akce a tábor by měly na ostrově podle Kolínské být již letos v létě.

Území Rohanského ostrova je rozděleno do několika sektorů. Na části z nich vzniká nová zástavba. Pozemky, na kterých vyrostou nové budovy, postupně město odprodá investorům. Rovněž se nyní jedná o tom, že by mohlo být obnoveno rameno Vltavy, které bylo v minulosti zasypáno. Zda se tak stane, není jasné.

Na ostrově má stavět společnost Sekyra Group. Domy budou stát na území, které není záplavové. Rohanský ostrov stejně jako celý Karlín poničila v srpnu 2002 katastrofální povodeň. Území je dodnes zanedbané. V místě mají vzniknout obytné domy, obchody, kanceláře, nábřeží a park. Počítá se s protipovodňovou ochranou.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist