https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-v-grantech-na-zivotni-prostredi-rozdeli-45-6-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha v grantech na životní prostředí rozdělí 45,6 milionu korun

20.4.2018 00:12 | PRAHA (ČTK)
Na magistrát bylo doručeno 221 žádostí o grant od 132 žadatelů, kteří celkem požadovali zhruba 70 milionů korun. Na grant dosáhlo 171 projektů od 103 žadatelů, mezi kterými jsou občanská sdružení, ústavy, příspěvkové organizace, církevní organizace nebo vysoké školy. / Ilustrační foto
Na magistrát bylo doručeno 221 žádostí o grant od 132 žadatelů, kteří celkem požadovali zhruba 70 milionů korun. Na grant dosáhlo 171 projektů od 103 žadatelů, mezi kterými jsou občanská sdružení, ústavy, příspěvkové organizace, církevní organizace nebo vysoké školy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Praha v grantech na podporu zlepšení stavu životního prostředí rozdělí 45,6 milionu korun. Nejvíce peněz půjde na ekologickou výchovu a vzdělávací programy pro školy, celkem 24,4 milionu korun. Další projekty jsou zaměřené na výzkum pražské fauny a flóry nebo výsadbu zeleně. Vyplývá to z materiálu, který v úterý schválili pražští radní. Přidělení grantů projektům, které dostanou více než 200.000 korun, musí schválit ještě pražské zastupitelstvo.
 

Na magistrát bylo doručeno 221 žádostí o grant od 132 žadatelů, kteří celkem požadovali zhruba 70 milionů korun. Na grant dosáhlo 171 projektů od 103 žadatelů, mezi kterými jsou občanská sdružení, ústavy, příspěvkové organizace, církevní organizace nebo vysoké školy.

Například Univerzita Karlova dostane dohromady 220.000 korun na výzkum šíření kůrovce v pražských lesích a výzkum lišejníků. Česká mykologická společnost dostane celkem 100.000 korun na ekologickou a mykologickou osvětu zaměřenou na velké houby a na průzkum pražské mykoflory.

Celkem 330.000 korun dostane na tři projekty ekologický institut Salvia, který se bude zabývat ohroženou pražskou přírodou a ekologickým průzkumem Radotínského údolí, Zadní Kopaniny a povodí Únětického potoka. Na základní škole Dědina dostanou na včelařský kroužek 150.000 korun a v Kolovratech vysázejí za 59.000 korun alej stromů.

Další projekty jsou zaměřené na úklid přírody, rozvoj komunitních zahrad, údržbu a výsadbu zeleně, revitalizaci vnitrobloků, snížení produkce odpadu nebo ochranu zvířat.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist