https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-venuje-950-000-kc-praze-2-na-dobijeci-stanice-a-lampy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha věnuje 950.000 Kč Praze 2 na dobíjecí stanice a lampy

15.6.2017 12:00 | PRAHA (ČTK)
Celkové náklady na pořízení lamp a stanic jsou 1,65 milionu korun, část zaplatí Pražská energetika. / ilustrační foto
Celkové náklady na pořízení lamp a stanic jsou 1,65 milionu korun, část zaplatí Pražská energetika. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Praha věnuje radnici druhé městské části 950.000 korun na vybudování tří dobíjecích stanic pro elektromobily. Kromě dobíjecích míst budou v Praze 2 instalovány také tři takzvané chytré lampy. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Celkové náklady na pořízení lamp a stanic jsou 1,65 milionu korun, část zaplatí Pražská energetika.
 

Nabíjecí stanice mají být umístěny na křižovatce ulic Polská a Budečská, na náměstí Míru před radnicí Prahy 2 a na Karlově náměstí nedaleko Novoměstské radnice.

Lampy pak budou instalovány v Riegrových sadech, v parku Folimanka a na Karlově náměstí. Takzvané chytré lampy umí například měřit exhalace, hluk nebo na nich jsou také SOS tlačítka.

Opoziční zastupitelé při jednání kritizovali radou předložený materiál, který předložila ke schválení. Podle zastupitele Ondřeje Profanta (Piráti) dokument nebyl projednán magistrátní komisí smart cities. "Navíc je stručný a nic se z něj nedozvíme," řekl. Předseda klubu Pirátů Jakub Michálek vedení města zase vyčetl, že není jasné, kdo bude pilotní projekt spravovat.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist