https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-vybuduje-na-soutoku-vltavy-a-berounky-primestsky-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha vybuduje na soutoku Vltavy a Berounky příměstský park

5.11.2015 20:38 | PRAHA (ČTK)
Podle materiálu, který schválili zastupitelé, by měla přípravná fáze trvat do zhruba března 2016, park by měl začít vznikat v červnu 2017 a hotov má být v roce 2018. Na snímku soutok Berounky a Vltavy.
Podle materiálu, který schválili zastupitelé, by měla přípravná fáze trvat do zhruba března 2016, park by měl začít vznikat v červnu 2017 a hotov má být v roce 2018. Na snímku soutok Berounky a Vltavy.
Licence | Volné dílo (public domain)
Praha vybuduje na soutoku Vltavy a Berounky příměstský park s odpočinkovými zónami i podnikatelskými projekty. Záměr dnes schválili pražští zastupitelé, kteří souhlasili s podpisem memoranda o vzniku parku. Institut plánování a rozvoje (IPR) do letošního prosince připraví koncepci rozvoje území. Záměr museli dnes schválit zastupitelé, neboť území o rozloze přes 1000 hektarů přesahuje do Středočeského kraje, zahrnuje obec Černošice.
 

Plán, který IPR vypracuje, bude zahrnovat například nutné majetkové kroky, terénní úpravy vymezeného území a vyjmenuje i přípustné komerční aktivity. Vytyčí rovněž přesné hranice parku. Na daném území kromě rekreačních ploch může stát například farma s chovem koní a další podobné aktivity, které jsou v souladu s ochranou přírody. Právě proto se město rozhodlo pro formu příměstského parku - ten zajišťuje ochranu přírody, avšak zároveň umožňuje budovat takzvanou zelenou infrastrukturu.

Poté, co bude mít město koncepci připravenu, začne jednat se soukromými vlastníky.

Podle materiálu, který schválili zastupitelé, by měla přípravná fáze trvat do zhruba března 2016, park by měl začít vznikat v červnu 2017 a hotov má být v roce 2018. Park nemá být vybudován naráz, ale bude vznikat postupně.


tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist