https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-vykoupi-dalsi-pozemky-na-vidouli-v-praze-5
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha vykoupí další pozemky na Vidouli v Praze 5

18.3.2019 14:41 | PRAHA (ČTK)
Stolová hora Vidoule je dominantou přírodního parku Košíře-Motol, který je mezi Košíři a Butovicemi.
Stolová hora Vidoule je dominantou přírodního parku Košíře-Motol, který je mezi Košíři a Butovicemi.
Foto | Martin Mach / Ekolist.cz
Hlavní město koupí na základě předkupního práva další pozemky na stolové hoře Vidoule v Praze 5, na kterých by měla vzniknout sportovně-relaxační zóna a park. Parcely vyjdou na 58 milionů korun, o získání dalších pozemků magistrát dále jedná. Cílem je dosáhnout sjednocení celého budoucího parku do majetku města do poloviny roku. Novinářům to dnes sdělil radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Transakci musí ještě schválit zastupitelé.
 

Město už loni koupilo část parcel za 23 milionů korun a o rok před tím za asi 115,5 milionu. Nyní podle radního Chabra získá magistrát tři osminy zbývajících parcel o rozloze zhruba 86.000 metrů čtverečních. O zbytku magistrát jedná s dalšími vlastníky.

Stolová hora Vidoule je dominantou přírodního parku Košíře-Motol, který je mezi Košíři a Butovicemi. Poté, co Praha získá všechny pozemky, by na hoře podle plánu městské části mělo vzniknout celopražsky významné sportoviště a odpočinková zóna. Chabr k tomu uvedl, že s radnicí Prahy 5 ještě bude jednat o tom, které pozemky jí magistrát předá do správy a které si ponechá pro vlastní účely.

Podle studie, kterou si nechala zpracovat Praha 5, má v přírodní památce, kde v minulosti developerské firmy usilovaly o zástavbu, vzniknout zóna určená pro sportovní aktivity a odpočinek. V plánu je zřízení venkovních sportovišť, nové cesty, výsadba zeleně nebo využití starých protileteckých bunkrů, které se na kopci nacházejí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist