https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-vykoupi-na-zlicine-a-sobine-pozemky-o-rozloze-45-065-m2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha vykoupí na Zličíně a Sobíně pozemky o rozloze 45.065 m2

16.1.2018 11:44 | PRAHA (ČTK)
Praha vykoupí pozemky v nivě Sobínského a Zličínského potoka o rozloze 45.065 metrů čtverečních. Novinářům to dnes řekla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Za pozemky město zaplatí zhruba 2,7 milionu korun a v budoucnu by měly být společně s potoky revitalizovány. Město je odkoupí od několika soukromých vlastníků. Nákup musí ještě schválit pražští zastupitelé.
 

"Pozemky budou určeny na vybudování územního systému ekologické stability. Na Zličíně i Sobíně je zeleně velmi málo," řekla Plamínková. Podle dokumentu, který radní schválili, se ve většině případů jedná o pole.

Revitalizované území má sloužit rovněž v rámci protipovodňové ochrany města. "Jsou-li potoky v dobrém stavu a revitalizovány, tak potom z nich nejde tolik vody v případě povodňových srážek," řekla Plamínková.

Lesy hlavního města (LHM) v současné době odbahňují Mratínský potok v Ďáblicích. Na konci loňského roku bylo upraveno koryto Kunratického potoku v úseku mezi restauracemi Na Tý louce zelený a U Krále Václava IV. Územím hlavního města protéká podle stránek LHM celkem 99 potoků, které dohromady měří téměř 374 kilometrů. Jejich správcem jsou LHM.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist