https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-vypise-tendr-na-rekultivaci-skladky-v-chuchli-a-slivenci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha vypíše tendr na rekultivaci skládky v Chuchli a Slivenci

28.6.2017 09:00 | PRAHA (ČTK)
Praha vypíše tendr na rekultivaci skládky, která zasahuje na území Velké Chuchle a Slivence. Na skládce budou provedeny mimo jiné terénní úpravy nebo bude opravena kotevní zeď. V tiskové zprávě to včera sdělil magistrát. Na skládce jsou zhruba čtyři miliony metrů krychlových odpadů. Praha už v květnu schválila výkup pozemků nutných pro asanaci skládky.
 

"Věřím, že po kompletním dokončení projektu se bývalá skládka změní v příjemné místo pro rekreaci Pražanů," uvedla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Na skládce budou provedeny terénní úpravy, opravena bude obslužná komunikace a kotvené železobetonové zdi. Upravena bude i zeleň a vybudován odvodňovací žlab pro dešťovou vodu, který skládce chybí.

Skládka byla původně umístěna do jámových lomů v horní části úbočí svahu, kde byl těžen vápenec a dolomit. Později se rozsah skládky rozrostl i na volný terén a dosáhl rozlohy asi 15 hektarů. V roce 1986 bylo skládkování ukončeno a v následujících dvou letech byl svah stabilizován kotvenou stěnou a povrch skládky byl zakryt nedostatečnou vrstvou zeminy.

Kdy práce na sanaci skládky začnou, magistrát neuvedl. Stejně tak cenu rekultivace území.

Na vrcholu skládky plánuje město po její sanaci vybudovat areál, jehož součástí budou hřiště, psí louka, fitness louka s přírodními cvičebními prvky, dráha pro cyklotrial a malý venkovní amfiteátr. V jižní části má být rozhledna.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist