https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-vypise-vyberove-rizeni-na-reditele-botanicke-zahrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha vypíše výběrové řízení na ředitele botanické zahrady

2.5.2017 11:00 | PRAHA (ČTK)
Botanickou zahradu v Troji, která je příspěvkovou organizací hlavního města, ročně navštíví 300.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun.
Botanickou zahradu v Troji, která je příspěvkovou organizací hlavního města, ročně navštíví 300.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražští radní dnes schválili vypsání výběrového řízení na ředitele botanické zahrady v Troji. Vedení Prahy odvolalo bývalého ředitele Oldřicha Vacka loni v listopadu, oficiální důvod neuvedlo. Řízením zahrady byl tehdy pověřen vedoucí sekretariátu zahrady Bohumil Černý. Botanická zahrada je příspěvkovou organizací města.
 

"Řízení bude vypsáno co nejdříve, tedy na začátku května. Původně jsme chtěli vybírat ředitele prostřednictvím agentury, nicméně se nepodařila vysoutěžit. Vypíšeme tak transparentní výběrové řízení a doufám, že se do něj přihlásí odborníci, nejen botanici, ale i manažeři, kteří vyzvednou zahradu mezi evropskou špičku," řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Vacka město ve výběrovém řízení vybralo loni v květnu, do funkce nastoupil od 1. června. Radní jej tak odvolali těsně před koncem půlroční zkušební lhůty. Oficiálně důvody vedení města nesdělilo. "Vzhledem k chování magistrátu to bylo očekávatelné. Zarazil mě ale postup, když mi za celou dobu nebyla sdělena jakákoliv nespokojenost a ani k odvolání mi nesdělili důvod. To mi připadá nefér," řekl tehdy Vacek.

Botanickou zahradu v Troji, která je příspěvkovou organizací hlavního města, ročně navštíví 300.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist