https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-vypise-zakazku-na-provoz-sbernych-dvoru-za-349-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha vypíše zakázku na provoz sběrných dvorů za 349 milionů Kč

23.9.2019 00:10 | PRAHA (ČTK)
Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na provoz sběrných dvorů v letech 2020 až 2023. Zakázka by měla vyjít na 349,3 milionu korun. / Ilustrační foto
Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na provoz sběrných dvorů v letech 2020 až 2023. Zakázka by měla vyjít na 349,3 milionu korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na provoz sběrných dvorů v letech 2020 až 2023. Zakázka by měla vyjít na 349,3 milionu korun. Důvodem je blížící se konec platnosti smluv se současnými provozovateli. Zakázku schválili minulý čtvrtek zastupitelé hlavního města. Ve sběrných dvorech mohou lidé bezplatně odkládat zejména objemný odpad. Provozovat dvory ukládá městu zákon a plán odpadového hospodářství Prahy.
 

Zakázka bude rozdělena na 13 částí podle počtu sběrných dvorů, které se na území Prahy nachází. Podle dokumentu schváleného zastupiteli bude rozdělena také kvůli tomu, aby se o ni mohly ucházet malí a střední podnikatelé. Tendr bude vypsán letos v říjnu.

Smlouvy s vybranými provozovateli budou uzavřeny na období od února 2020 do června 2023. Celková soutěžená částka je součtem všech 13 částí, na které byla zakázka rozdělena.

Sběrné dvory jsou v Praze 2, 3, 4, 5, 6, 9, 11, 14 a 22 a rovněž v Dolních Měcholupech, Kunraticích, Satalicích a Běchovicích. Lidé tam mohou odkládat nejen objemný odpad, jako je například starý nábytek, ale také stavební odpad. Pražané mohou využít také velkoobjemové kontejnery, které město v pravidelných intervalech rozmisťuje po Praze.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist