https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-vytvori-59-mist-pro-dobijeci-stanice-pro-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha vytvoří 59 míst pro dobíjecí stanice pro elektromobily

14.2.2018 09:00 | PRAHA (ČTK)
Čtyři rychlonabíjecí stanice budou v blízkosti Vinohradské nemocnice, ve Vršovicích, v Řepích a na Chodově, čtyři středně rychlé nabíjecí stanice budou na záchytných parkovištích na Černém Mostě, Rajské zahradě, Ládví a v Letňanech. / Ilustrační foto
Čtyři rychlonabíjecí stanice budou v blízkosti Vinohradské nemocnice, ve Vršovicích, v Řepích a na Chodově, čtyři středně rychlé nabíjecí stanice budou na záchytných parkovištích na Černém Mostě, Rajské zahradě, Ládví a v Letňanech. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do roku 2019 Praha vybuduje 59 nových míst pro nabíjecí stanice pro elektromobily. Z nich 50 bude rychlonabíjecích, ostatní budou středně rychlé. V první vlně jich město vytvoří osm, za které zaplatí 1,8 milionu korun bez DPH. Informoval o tom Operátor ICT. V hlavním městě jsou nabíjecí stanice pro elektromobily zhruba na 100 místech.
 

Rychlonabíjecí stanice budou v ulicích se silným provozem. "Tyto stanice, kde vozidla nabijete v řádu desítek minut, jsou vhodné do lokalit s vysokou četností návštěv, jako jsou například nemocnice, úřady, hlavní tahy," uvedl ředitel divize Smart Prague Operátora ICT Vladimír Zadina. Stanice s pomalejším nabíjením budou na záchytných parkovištích, kde lidé parkují déle.

Pražští radní včera schválili záměr vypsat veřejnou zakázku na výstavbu osmi nabíjecích bodů. Čtyři rychlonabíjecí budou v blízkosti Vinohradské nemocnice, ve Vršovicích, v Řepích a na Chodově, čtyři středně rychlé nabíjecí stanice budou na záchytných parkovištích na Černém Mostě, Rajské zahradě, Ládví a v Letňanech.

Praha buduje infrastrukturu přípojných bodů, které má ve svém majetku. Následně bude místa pronajímat provozovatelům, kteří na místa dají nabíjecí stanice. Podle odhadů se v České republice v roce 2020 prodá ročně 7000 elektromobilů. V současné době jich v Česku jezdí 1000.

Vedení hlavního města se snaží v poslední době podporovat elektromobilitu. Zastupitelé také loni v červnu schválili přidělení 950.000 korun radnici druhé městské části na vybudování tří dobíjecích stanic pro elektromobily. Část svého vozového parku chce vyměnit za elektromobily dopravní podnik, který Praha vlastní.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist