https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-zrusila-vyber-reditele-botanicke-zahrady-a-vypsala-novy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha zrušila výběr ředitele botanické zahrady a vypsala nový

21.6.2017 03:30 | PRAHA (ČTK)
Botanickou zahradu v Troji ročně navštíví 300.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun.
Botanickou zahradu v Troji ročně navštíví 300.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun.
Pražští radní včera zrušili výběrové řízení na ředitele botanické zahrady v Troji, které bylo vyhlášeno v květnu. Zároveň schválili vypsání nového řízení. Vedení Prahy odvolalo bývalého ředitele Oldřicha Vacka loni v listopadu, oficiální důvod neuvedlo. Řízením zahrady byl tehdy pověřen vedoucí sekretariátu zahrady Bohumil Černý. Botanická zahrada je příspěvkovou organizací města.
 

Důvod zrušení původního řízení v dokumentu, který schválili radní, uveden není. Podle dokumentu jej může rada zrušit i bez udání důvodů. Zrušení doporučila na začátku letošního června magistrátní komise pro výběr ředitele zahrady.

Vacka město ve výběrovém řízení vybralo loni v květnu, do funkce nastoupil od 1. června. Radní jej tak odvolali těsně před koncem půlroční zkušební lhůty. Oficiálně důvody vedení města nesdělilo. "Vzhledem k chování magistrátu to bylo očekávatelné. Zarazil mě ale postup, když mi za celou dobu nebyla sdělena jakákoliv nespokojenost a ani k odvolání mi nesdělili důvod. To mi připadá nefér," řekl tehdy Vacek.

Botanickou zahradu v Troji ročně navštíví 300.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist