https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazane-vytridili-za-rok-pres-91-tun-kovovych-obalu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražané vytřídili za rok přes 91 tun kovových obalů

17.8.2017 10:39 | PRAHA (ČTK)
Loni bylo vytříděno zhruba 21 tun plechovek. Nejméně to bylo v srpnu, kdy svoz začal. Lidé tehdy vytřídili 0,62 tuny odpadu. V průběhu letošního roku nekleslo měsíční množství svezených plechovek pod 6,5 tuny. Na některých místech musel být posílen svoz. / ilustrační foto
Loni bylo vytříděno zhruba 21 tun plechovek. Nejméně to bylo v srpnu, kdy svoz začal. Lidé tehdy vytřídili 0,62 tuny odpadu. V průběhu letošního roku nekleslo měsíční množství svezených plechovek pod 6,5 tuny. Na některých místech musel být posílen svoz. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražané vytřídili za první rok provozu šedých kontejnerů, určených zejména pro sběr prázdných nápojových plechovek, přes 91 tun kovových obalů. Nejvíce plechovek lidé vytřídili letos v červnu, a to 13,36 tuny. Dnes to sdělil mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Sběr kovových obalů začal loni v srpnu a nyní je v ulicích hlavního města 456 šedých kontejnerů. Do kontejnerů nepatří kovové obaly od sprejů nebo chemikálií.
 

Plechovky svážejí Pražské služby do svého areálu, kde je obsah roztříděn na kovy a hliník. Po vytřídění je hliník roztaven, odlit a válcován na hliníkový plech.

Loni bylo vytříděno zhruba 21 tun plechovek. Nejméně to bylo v srpnu, kdy svoz začal. Lidé tehdy vytřídili 0,62 tuny odpadu. V průběhu letošního roku nekleslo měsíční množství svezených plechovek pod 6,5 tuny. Na některých místech musel být posílen svoz. "Šedé kontejnery standardně svážíme jednou za šest týdnů, nicméně na exponovaných místech svážíme jednou za tři až čtyři týdny. To samé platí, pokud je odpad tříděn do menších 240litrových nádob," uvedl Mana.

Kontejnery jsou určeny zejména pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale lidé do nich mohou hodit i prázdné konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Do separačních nádob naopak nepatří obaly od deodorantů ve spreji a od motorových olejů, benzinu, barev a dalších chemických nebo nebezpečných látek. "Nádobky od sprejů jsou považovány za nebezpečný odpad. K jejich sběru slouží sběrné dvory nebo sběrná místa nebezpečných složek komunálního odpadu," dodal Mana.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist