https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-energetika-vykazala-v-prvnim-ctvrtleti-zisk-307-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražská energetika vykázala v prvním čtvrtletí zisk 307 milionů korun

30.4.2001 11:05 | PRAHA (ČIA)
Pražská energetika dosáhla v prvním čtvrtletí letošního roku celkového zisku po zdanění ve výši 307 milionů korun. V porovnání s loňským rokem je to o necelých 76 milionů korun méně. Podle tiskového mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce snížení zisku ovlivnil především propad obchodního rozpětí.
 

V prvních třech měsících letošního roku prodala Pražská energetika 1323,3 gigawatthodin elektřiny. Tržby z prodeje činily 2,56 miliardy korun.

Pražská energetika, která od 1. ledna 1994 funguje jako akciová společnost, je regionálním distributorem elektřiny na území hlavního města Prahy a města Roztoky.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist