https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-vodohospodarska-spolecnost-vypsala-tendr-na-vodarenske-osvetove-centrum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražská vodohospodářská společnost vypsala tendr na vodárenské osvětové centrum

20.3.2024 10:22 | PRAHA (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Pražská vodohospodářská společnost (PVS), jejímž vlastníkem je hlavní město, vypsala tendr na rekonstrukci vodárenské věže v Korunní ulici na Vinohradech a vybudování osvětového centra Hydropolis. Předpokládaná hodnota zakázky je 350 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Práce budou zahrnovat opravu věže a okolních budov a vytvoření vodárenské expozice pro veřejnost.

 

V prostorech vodárenského objektu má podle dřívějších informací města vzniknout multimediální a přednáškové místnosti se zázemím s kapacitou přes 220 míst, výstavní plocha pro výměnné expozice a v horní části věže vyhlídka na Prahu. PVS bude na stavbě spolupracovat se Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK), které zajišťují v metropoli distribuci vody. Práce budou podle zadání tendru zahrnovat rekonstrukci fasád a střechy věže a okolních budov, rekonstrukci zemního vodojemu pro umístění expozic či nové spojovací objekty.

PVS předloni dokončila po více než třech letech rekonstrukci větší části vinohradského vodojemu za zhruba 435 milionů korun. Město plánuje i vybudování nového přivaděče z Podolí, pro který bude potřeba prorazit tunel pod Vinohrady. Potrubí má zajistit zásobování metropole vodou v době výpadků přivaděče z Želivky.

Stoprocentním vlastníkem PVS je hlavní město Praha a firma má na starosti vodohospodářskou síť. Vodu v metropoli distribuují PVK, jejichž většinovým vlastníkem je Veolia a menšinovým Praha. PVK mají do roku 2028 od PVS pronajatou síť.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist