Pražská zoo instalovala kvůli vedru nová mlžítka, zopakuje i ledové dny
"V Zoo Praha jsme nainstalovali další mlžítka, která ochlazují mikroklima v areálu jak pro návštěvníky, tak pro zvířata," uvedl Mašek. Doplnil, že v nejbližších dnech budou mlžítka dokončena také u Rezervace Dja nebo u Ostrova lemurů.
"V plánu je také opakování loňské úspěšné novinky Zoo Praha pod ledem, kdy jsme do areálu během horkých dní naváželi několik tun ledu pro lidi i zvířata. I tento rok se mohou především děti těšit na hromady ledových kostek v návštěvnických prostorech a vybraná zvířata na zábavný chladivý enrichment (obohacení)," řekl Mašek. Zmínil, že s ohledem na předpověď počasí se prvního ledového dne zvířata i návštěvníci dočkají patrně už brzy.
Zoo dala zvířatům led poprvé v roce 2023. Akce sklidila úspěch a tak ji zahrada loni několikrát zopakovala. Cílem je zpříjemnit zvířatům horké dny. Lední medvědi si do ledu lehali, převalovali se v něm a ledové kostky i jedli. Led dostali také zubři, sloni, vydry nebo novozélandští papoušci nestoři kea, kteří přehazovali ledové kostky zobákem ze strany na stranu. Například pro slony je led především zábava.
reklama


Pražská zoo znovu hledá adoptivní rodiče pro některá opomíjená zvířata
Ostravská zoo při dvouletém průzkumu v areálu objevila 35 druhů nočních motýlů
V zoo Dvůr Králové se narodili hroch a mládě ohrožené žirafy Rothschildovy