https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-zoo-ma-pro-zaky-vzdelavaci-listy-nejen-do-biologie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražská zoo má pro žáky vzdělávací listy nejen do biologie

3.4.2020 00:09 | PRAHA (ČTK)
Nyní je Zoo Praha zavřená kvůli vládním bezpečnostním opatřením proti nákaze novým koronavirem.
Nyní je Zoo Praha zavřená kvůli vládním bezpečnostním opatřením proti nákaze novým koronavirem.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Miroslav Bobek / Zoo Praha
Pražská zoo připravila pro žáky pracovní a vzdělávací listy. Učitelům mohou být v době distanční výuky nápomocné například v hodinách přírodopisu či biologie. Na svém Youtube kanálu zoologická zahrada nově zveřejňuje záběry zvířat, mnohdy i s komentáři chovatelů, uvedla ve středu tisková referentka zoo Petra Sivová.
 

"Zoo Praha oslovila s nabídkou na 500 mateřských, základních a středních škol. O pracovní listy se během dvou dní přihlásily na tři desítky z nich a ozývají se další," uvedla Sivová.

Podle vedoucí vzdělávacího a programového oddělení trojské zoo Jany Doktorové je vzdělávání veřejnosti jedním z předních poslání zoologické zahrady. "Je nám jasné, s jak nesnadným úkolem v podobě distanční výuky se učitelé a ředitelé škol potýkají. Aspoň trochu jim v tom chceme pomoci," dodala Doktorová.

Pro výuku v domácnosti mohou být použity podle Sivové i videa na Youtube kanálu pražské zoo. Ty obsahují záběry zvířat s komentářem chovatelů. Nový je i kanál s názvem Krátce ze zoo. Chovatelé na něm zveřejňují krátká videa pořizovaná mobilními telefony, která zachycují dění za branami uzavřené zahrady. Na speciálním kanále lze pozorovat například snídani sobů karelských nebo vidět, co dělá gorilí rodina.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Do zoo loni zavítalo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

Zoo už dříve oznámila, že až znovu otevře, budou rodinné vstupenky pro zdravotníky, hasiče a policisty po dobu jednoho měsíce za symbolickou jednu korunu. Nyní je zahrada zavřená kvůli vládním bezpečnostním opatřením proti nákaze novým koronavirem.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist