https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazska-zoologicka-zahrada-nove-chova-australske-jestery-agamy-limcove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražská zoologická zahrada nově chová australské ještěry agamy límcové

22.1.2023 00:36 | PRAHA (ČTK)
"Ještěři mívají různé rohy či výrůstky, ale takto charakteristickým kožním límcem se nezaměnitelně pyšní pouze tento druh," dodal.
"Ještěři mívají různé rohy či výrůstky, ale takto charakteristickým kožním límcem se nezaměnitelně pyšní pouze tento druh," dodal.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražská zoologická zahrada nově chová australské ještěry agamy límcové. V trojské zahradě mohou návštěvníci tato zvířata spatřit vůbec poprvé, uvedl mluvčí zoo Filip Mašek. K vidění jsou v pavilonu šelem a plazů.
 

"Jde o mimořádně atraktivní zvířata, která mají hodnotu nejen expoziční, ale i edukační," uvedl kurátor plazů Petr Velenský. "Ještěři mívají různé rohy či výrůstky, ale takto charakteristickým kožním límcem se nezaměnitelně pyšní pouze tento druh," dodal.

Agamy zoo umístila do terária, které obývají spolu s želvami plochohřbetými. Tři samice a jednoho samce lze zahlédnout nejčastěji v horní části expozice poblíž světla.

Agamy límcové obývají suché lesy i buš na severu a severovýchodě Austrálie a také jih Nové Guineje. Dorůstají délky až 90 centimetrů, přičemž téměř polovinu délky tvoří ocas. Jde o převážně hmyzožravé ještěry, v pražské zoo tedy dostávají především cvrčky a sarančata. Jídelníček doplňuje zelenina.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist