https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazskou-zoo-a-botanickou-zahradu-navstivily-od-pondeli-tisice-navstevniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražskou zoo a botanickou zahradu navštívily od pondělí tisíce návštěvníků

18.4.2021 01:13 | PRAHA (ČTK)
Zoologické a botanické zahrady se v pondělí 12. dubna otevřely poprvé od 18. prosince, kdy byly uzavřeny kvůli epidemické situaci v zemi. Přístupné však jsou pouze venkovní expozice, počet návštěvníků v zahradách je omezený. Ilustrační foto
Zoologické a botanické zahrady se v pondělí 12. dubna otevřely poprvé od 18. prosince, kdy byly uzavřeny kvůli epidemické situaci v zemi. Přístupné však jsou pouze venkovní expozice, počet návštěvníků v zahradách je omezený. Ilustrační foto
Do pražské zoologické zahrady zavítalo od pondělí, kdy se venkovní prostory návštěvníkům otevřely po uzavírce dané vládními opatřeními, přes 8000 návštěvníků, sdělila pro ČTK mluvčí zoo Lucie Dosedělová. Botanickou zahradu v pražské Troji podle mluvčí Michaely Bičíkové za pět dní provozu navštívilo asi 2000 lidí. Zoologické a botanické zahrady se v pondělí 12. dubna otevřely poprvé od 18. prosince, kdy byly uzavřeny kvůli epidemické situaci v zemi. Přístupné však jsou pouze venkovní expozice, počet návštěvníků v zahradách je omezený.
 

"Zahradu od pondělí navštívilo asi 2000 osob. Asi polovina z nich byli držitelé permanentek. Návštěvnost byla poměrně dobrá, přestože standardní průměrná návštěvnost je o něco vyšší. Pravděpodobně počty návštěvníků ovlivnilo počasí, které v tomto týdnu nebylo příznivé," řekla Bičíková s tím, že fronty u pokladen se neočekávají ani o víkendu. Mluvčí dodala, že průměrná běžná denní návštěvnost bývá, mimo akce, 500 až 700 lidí i se započtením návštěvnosti za víkendové dny.

Poměrně málo lidí dorazilo v tomto pracovním týdnu kvůli spíše deštivému počasí i do zoologické zahrady. První den znovuotevřenou zahradu navštívilo 563 osob. Následující dny už počet návštěvníků překročil tisícovku. V úterý jich bylo téměř dva tisíce, ve středu ještě asi o 700 více. Ve čtvrtek a v pátek zvířata v zoo vidělo asi 1500 lidí, uvedla Dosedělová.

Zoo je od pondělí 12. dubna otevřená denně od 09:00 do 18:00, botanická zahrada o hodinu déle. Vstupenky do zahrad lze zakoupit na pokladnách i on-line. Zahrady mají nyní vládním nařízením omezenou kapacitu. V areálu zoologické zahrady může v jednu chvíli moci být nejvýše 4000 osob. V botanické zahradě je počet návštěvníků omezený na zhruba 2000 lidí v areálu. Uzavřené jsou také pavilony a skleníky. V zoo se nyní nekonají komentovaná krmení a setkání u zvířat.

Zoologické a botanické zahrady byly uzavřeny od 18. prosince, loni na jaře nesměly fungovat od 13. března do 27. dubna a kvůli druhé vlně epidemie i na podzim znovu od 9. října do 2. prosince.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist