https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazskou-zoo-v-minulem-tydnu-navstivilo-2103-ukrajinskych-zen-a-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražskou zoo v minulém týdnu navštívilo 2103 ukrajinských žen a dětí

8.3.2022 00:46 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Praha
Pražskou zoologickou zahradu od pondělí 28. února do neděle 6. března navštívilo 2103 ukrajinských žen a dětí, které mohou využít vstupného do zoo za symbolickou jednu korunu. Pro zvýhodněné vstupné je potřeba se prokázat ukrajinským pasem nebo občanským průkazem.
 

"Řádově tuto nabídku využívají desítky až stovky lidí denně, nejvíce jich dorazilo o víkendu," uvedla zoo.

Nově zoo v Praze připravila Dny pro ukrajinské rodiny s dětmi, jejichž celý program bude tlumočený do ukrajinštiny. Lidé se mohou těšit například na komentovaná krmení, cvičení lachtanů nebo zábavný program v expozici Rezervace Bororo. Akce se bude konat poprvé ve čtvrtek a poté v dalších termínech v březnu.

Trojská zoo vypsala spolu s Unií českých a slovenských zoologických zahrad sbírku na podporu ukrajinských zoo. Lidé mohou na sbírku s názvem "Pomáháme jim přežít" přispívat libovolnými částkami. Sbírka má číslo účtu 43-6804660247/0100 a do zprávy pro příjemce je třeba uvést "Ukrajina".

Na podporu chovatelských zařízení na Ukrajině poputuje i výtěžek z benefičních prohlídek vybraných expozic s chovateli. Zájemci se budou moci podívat například do expozic Darwinův kráter, Rákosův pavilon nebo Údolí slonů. Prohlídky, z nichž první se uskuteční v pátek, budou trvat asi hodinu a jedné prohlídky se bude účastnit maximálně deset lidí. Vstupenky stojí 1000 korun a jsou dostupné na webu zoo.

Zoologická zahrada v Troji se otevřela 28. září 1931. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Loni do ní přišlo bezmála 963.000 návštěvníků, zhruba o 110.000 víc než v roce 2020, kdy Česko prvním rokem čelilo epidemii koronaviru. Kvůli protiepidemickým opatřením byly i zoologické zahrady dlouhodobě zavřené, nebo měly omezenou kapacitu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist