https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazskou-zoo-zatim-navstivilo-asi-10.000-ukrajinskych-zen-a-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražskou zoo zatím navštívilo asi 10 000 ukrajinských žen a dětí

17.3.2022 00:43 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Praha
Pražskou zoologickou zahradu od pondělí 28. února do dnešního dne navštívilo asi 10 000 ukrajinských žen a dětí, které mohou využít vstupného do zoo za symbolickou jednu korunu. Pro zvýhodněné vstupné je potřeba se prokázat ukrajinským pasem nebo občanským průkazem.
 

Pro uprchlíky z válkou zasažené země připravila zahrada v Troji také Dny pro ukrajinské rodiny s dětmi, jejichž celý program je tlumočený do ukrajinštiny. Lidé se mohou těšit například na komentovaná krmení, cvičení lachtanů nebo zábavný program v expozici Rezervace Bororo.

Trojská zoo vypsala spolu s Unií českých a slovenských zoologických zahrad sbírku na podporu ukrajinských zoo. Lidé mohou na sbírku s názvem "Pomáháme jim přežít" přispívat libovolnými částkami. Sbírka má číslo účtu 43-6804660247/0100 a do zprávy pro příjemce je třeba uvést "Ukrajina". Zatím lidé přispěli asi třemi miliony korun, oznámil dnes ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Zájemci mohou přispět na podporu chovatelských zařízení na Ukrajině mimo jiné rovněž nákupem takzvané charitativní vstupenky a na podporu zoo na Ukrajině putuje i výtěžek z benefičních prohlídek vybraných expozic pražské zoo.

Zoologická zahrada v Troji se otevřela 28. září 1931. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Loni do ní přišlo bezmála 963 000 návštěvníků, zhruba o 110.000 víc než v roce 2020, kdy Česko prvním rokem čelilo epidemii koronaviru. Kvůli protiepidemickým opatřením byly i zoologické zahrady dlouhodobě zavřené, nebo měly omezenou kapacitu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist