https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsky-dopravni-podnik-bude-vyuzivat-deset-elektromobilu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražský dopravní podnik bude využívat deset elektromobilů

12.12.2017 17:34 | PRAHA (ČTK)
Pražský dopravní podnik bude využívat elektromobily. Deset elektromobilů pronajatých na tři roky od společnosti ČEZ ESCO nahradí auta se spalovacími motory. Ilustrační snímek.
Pražský dopravní podnik bude využívat elektromobily. Deset elektromobilů pronajatých na tři roky od společnosti ČEZ ESCO nahradí auta se spalovacími motory. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský dopravní podnik bude využívat elektromobily. Deset elektromobilů pronajatých na tři roky od společnosti ČEZ ESCO nahradí auta se spalovacími motory. Hlavním důvodem výběru elektromobilů je nulová produkce emisí, tedy snížení ekologické zátěže. Informoval o tom dopravní podnik hlavního města (DPP). Jeho zaměstnanci budou vozidla využívat pro služební cesty po městě. V obměně dalších automobilů bude podnik pokračovat postupně.
 

"Dle našich strategických priorit máme zařazen rozvoj elektromobility i do vnitropodnikové dopravy, proto nyní v reálném provozu vyzkoušíme několik elektromobilů s tím, že plánujeme postupnou obměnu konvenčních referentských vozidel za elektromobily ve větším počtu," uvedl generální ředitel DPP Martin Gillar.

V první etapě si podnik vozy pronajme. Každý vůz může maximálně ujet 15.000 kilometrů. Elektromobily mají nižší náklady na provoz a není u nich nutné měnit motorový olej nebo vzduchové a palivové filtry.

Elektromobily se budou dobíjet v areálech dopravního podniku, kde jsou připravena místa k tomuto účelu. S vozy budou jezdit zaměstnanci ústřední budovy Sokolovská, ale také areálu Hostivař, Depa Kačerov a Vršovic.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist