https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsky-dopravni-podnik-otevrel-quotzelenou-tratquot
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražský dopravní podnik otevřel "zelenou trať"

20.5.2002 16:31 | PRAHA (ČIA)
Celkem 17 milionů korun z dotací hlavního města Prahy využil Dopravní podnik pro zatravnění a údržbu tramvajových tratí v ulici Milady Horákové. "Účelem zatravnění volného kolejového svršku byla blízkost Pražského hradu a pro Pražany došlo technicky k odhlučnění a ztišení tratí tlumícími prvky," řekl dnes ředitel Elektrických drah Milan Pokorný na slavnostním obnovení tramvajového provozu v úseku Špejchar - Hradčanská.
 

"Elektrické podniky počítají při letošní rekonstrukci Černokostelecké taktéž se zatravněním. K dalšímu odhlučnění bude docházet v závislosti na finančních prostředcích," dodal Pokorný. Stejná úprava tramvajových tratí byla před dvěma lety provedena v úseku Jelení - Brusnice, což podle něho zvýraznilo okolí Pražského hradu.

Rekonstrukce tohoto asi 800 metrů dlouhého úseku tramvajové trati trvala měsíc. Během ní došlo i ke kompletnímu předláždění nástupiště Hradčanská v barvě červené a žluté. Dopravní podniky využily tramvajové výluky k obnově podkladových vrstev na křižovatce Špejchar, výměně kolejnic a částečně pražců. V úseku výluky vyměnily také kolejové konstrukce a oblouky, které dodala Pražská strojírna.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist