https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsky-magistrat-rozdeli-zadatelum-o-penize-na-vymenu-kotlu-1-52-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražský magistrát rozdělí žadatelům o peníze na výměnu kotlů 1,52 milionu korun

10.2.2024 00:19 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský magistrát rozdělí mezi žadatele o peníze na výměnu kotlů za ekologičtější zařízení 1,52 milionu korun. Dotace dostane nyní devět žadatelů. Peníze vezme město z tzv. páté výzvy programu kotlíkových dotací, pro které má v této fázi vyčleněno 10,3 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší. První výzva kotlíkových dotací začala v červenci 2015 a peníze na tyto dotace dostává magistrát od ministerstva životního prostředí.
 

Projekt je zaměřený na vlastníky rodinných domů, bytů nebo trvale obývaných staveb původně určených pro rekreaci, kteří k vytápění stále používají ekologicky nevyhovující kotel na pevná paliva a spadají do skupiny nízkopříjmových domácností.

Žadatelé nyní dostanou od hlavního města dotaci 130 000 Kč nebo 180 000 korun, podle toho, o jaký typ zařízení při výměně jde. Nižší částku dostanou lidé, kteří chtěli příspěvek na instalaci kotle na biomasu se samočinnou dodávkou paliva. Tu vyšší potom ti, kteří si pořizují tepelné čerpadlo.

V předchozí čtvrté výzvě kotlíkových dotací si v hlavním městě podalo žádost o dotaci 103 žadatelů a schváleno bylo 82 žádostí. Z toho magistrát z různých administrativních důvodů pro nesplnění podmínek zatím vyřadil 21 žadatelů a další dva odstoupili na vlastní žádost. K dnešnímu dni tak město vyplatilo žadatelům, kteří splnili podmínky, 9,5 milionu Kč. Některým žadatelům ještě nevypršela lhůta na provedení realizace.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist