https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsti-hasici-likvidovali-na-vltave-ropnou-skvrnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražští hasiči likvidovali na Vltavě ropnou skvrnu

13.3.2017 10:00 (ČTK)
Skvrna dlouhá 100 až 150 metrů se už dál nešířila. Hasiči umístili na hladinu takzvané absorbční hady, které umožňují zachytit uniklé chemikálie či palivo, a použili sorbet. / ilustrační foto
Skvrna dlouhá 100 až 150 metrů se už dál nešířila. Hasiči umístili na hladinu takzvané absorbční hady, které umožňují zachytit uniklé chemikálie či palivo, a použili sorbet. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražští hasiči v sobotu po poledni likvidovali ropnou skvrnu na hladině Vltavy u nábřeží Ludvíka Svobody. Na řeku rozmístili norné stěny a k odstranění ropných látek použili sorbet, řekl ČTK jejich mluvčí Martin Kavka.
 

"Skvrna se šířila v okolí ukotvených lodí, přesný zdroj znečištění se ale nepodařilo zjistit," uvedl. Skvrna dlouhá 100 až 150 metrů se už dál nešířila. Hasiči umístili na hladinu takzvané absorbční hady, které umožňují zachytit uniklé chemikálie či palivo, a použili sorbet.

Poté případ předali úředníkům z ochrany životního prostředí a odborné firmě, která zajistí ekologickou likvidaci sorbetu, dodal mluvčí hasičů.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist