https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsti-ibisove-jsou-zpatky-ve-voliere-ze-ktere-na-jare-uletli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražští ibisové jsou zpátky ve voliéře, ze které na jaře ulétli

4.11.2016 11:36 | PRAHA (ČTK)
Ibisové dosud žili v náhradních prostorách. Do svojí voliéry byli umístěni zatím v přepravnících, ze kterých mohou vylétnout.
Ibisové dosud žili v náhradních prostorách. Do svojí voliéry byli umístěni zatím v přepravnících, ze kterých mohou vylétnout.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | ph / Zoo Praha
Ibisové, kteří letos na jaře ulétli z pražské zoo a s pomocí veřejnosti byli během necelých dvou týdnů pochytáni, se dnes dopoledne vrátili do své původní zrekonstruované voliéry. Ptáci se v březnu dostali z voliéry dírami v ochranné síti, která nevydržela tíhu mokrého sněhu. Polyamidová síť voliéry byla při opravě vyměněna za pletivo z nerezové oceli. Informovala o tom Hana Matoušů z tiskového oddělení pražské zoologické zahrady.
 

Ibisové dosud žili v náhradních prostorách. Do svojí voliéry byli umístěni zatím v přepravnících, ze kterých mohou vylétnout. Spolu s opeřenci se do voliéry vracejí i další ptáci, kteří tam s nimi v minulosti žili. Z nich v březnu žádný neulétl.

Celkem 18 ibisů se dostalo ven z voliéry počátkem března. Pracovníci zahrady je hledali s pomocí lidí, kteří informace o uprchlých ptácích hlásili na zveřejněné telefonní číslo nebo na sociálních sítích. Ibisové byli pochytáni během 13 dnů v různých částech Prahy a středních Čech. Jeden z nich uhynul kvůli neprůchodnosti střev, na útěku spolykal mimo jiné i kousky skla. Ostatní se do zoo vrátili v pořádku.

Ve volné přírodě patří ibisové skalní mezi kriticky ohrožené druhy. Pražská zoo je chová od roku 1985, jejich nynější voliéra se opírá o skálu, která ibisům jim poskytuje přirozený prostor k hnízdění. Všichni ibisové mají typický dlouhý, mírně dolů ohnutý zobák, s jehož pomocí si obstarávají potravu. Ibis skalní má černé peří, péřový límec a červenou lysou hlavu, také nohy a zobák jsou červené.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist