https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prazsti-radni-odlozili-rozhodnuti-o-provozovateli-cistirny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražští radní odložili rozhodnutí o provozovateli čistírny

4.4.2017 11:56 | PRAHA (ČTK)
ÚČOV na Císařském ostrově slouží od roku 1966.
ÚČOV na Císařském ostrově slouží od roku 1966.
Foto | Zdeňka Vítková / Ekolist.cz
Pražští radní dnes odložili rozhodnutí o provozovateli nové linky Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV), kterou město buduje na Císařském ostrově. Podle dokumentu, který měli radní projednat, by provozovatelem byla městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Nová vodní linka by měla být dokončena v dubnu 2018, kdy začne fungovat v ročním zkušebním provozu. Čistírnu musí metropole zmodernizovat kvůli přísnějším ekologickým podmínkám a předpisům EU.
 

"Praha ji chce zkusit provozovat sama. Chtěli bychom, aby byl zavčas připraven tým, který převezme ÚČOV tak, aby to nebylo svěřeno Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK) nebo někomu dalšímu a Praha si dokázala ve své vlastní režii spravovat největší čistírnu odpadních vod," řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Podle Dolínka dnešní stažení materiálu z jednání nic neznamená, musí se k němu vést ještě další jednání a seznámit se s ním prý musí například i zastupitelé. "Jedná se o strategické rozhodnutí, které když uděláme o dva týdny později, bude to spíše ku prospěchu," řekl.

V současnosti budovaná vodní linka vyjde na 5,8 miliardy korun. Jde o první fázi modernizace čistírny, která by v konečném součtu měla stát přes deset miliard korun. Letos se prostaví 2,9 miliardy korun a jde o největší letošní investici města.

ÚČOV na Císařském ostrově slouží od roku 1966. V 80. a 90. letech byla rekonstruována, navýšila se tak její nedostatečná kapacita. V současné době fungující čistírnu provozují PVK, které mají od Prahy prostřednictvím PVS v pronájmu vodovodní síť. Stoprocentním vlastníkem PVS je Praha.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist