https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pre-o-skladku-u-veltrus-zamiri-k-ustavnimu-soudu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pře o skládku u Veltrus zamíří k Ústavnímu soudu

4.9.2017 10:00 | VELTRUSY (ČTK)
Město v roce 2013 za minulého vedení uzavřelo se společností, která skládku provozuje, smlouvu o spolupráci. Veltrusy podle ní dostaly za každý metr krychlový 1,5 koruny, kromě toho ještě dostala dar 100.000 korun na opravy mateřská škola. Celkem město získalo přes 700.000 korun. / ilustrační foto
Město v roce 2013 za minulého vedení uzavřelo se společností, která skládku provozuje, smlouvu o spolupráci. Veltrusy podle ní dostaly za každý metr krychlový 1,5 koruny, kromě toho ještě dostala dar 100.000 korun na opravy mateřská škola. Celkem město získalo přes 700.000 korun. / ilustrační foto
Foto | s_falkow / Flickr
Pře o navážení na skládku stavebního odpadu u Veltrus mezi městem a jednatelem skládky zamíří k Ústavnímu soudu (ÚS). Jednatel chystá ústavní stížnost. Soudy spor řeší už roky. Na první části skládky už začala příprava rekultivace, navážení na druhou část vedení Veltrus brání. Jeden z rozsudků dal už dříve městu za pravdu ohledně dodatečného využití pozemků, ale také uznal, že firma byla poškozena.
 

"V současné době probíhají poslední korekce ústavní stížnosti. Rovněž jsme připraveni se proti případnému pravomocnému zastavení řízení o zbytku naší žádosti týkající se druhé etapy bránit správní žalobou," sdělil to jednatel skládky Pavel Kratěna.

Město v roce 2013 za minulého vedení uzavřelo se společností, která skládku provozuje, smlouvu o spolupráci. Veltrusy podle ní dostaly za každý metr krychlový 1,5 koruny, kromě toho ještě dostala dar 100.000 korun na opravy mateřská škola. Celkem město získalo přes 700.000 korun. "Podali jsme žalobu na vrácení daru, protože nám připadne neférové, že se nové vedení města k našemu projektu takto staví," uvedl Kratěna.

Nové vedení města podle jednatele odmítlo, aby vznikl transparentní účet, na který by společnost poslala za každý metr krychlový materiálu navezeného při terénních úpravách tři koruny. O penězích pak měli rozhodnout přímo občané.

Po ukončení navážení a terénních úprav má na skládce vzniknout sportovně-rekreační areál, například s in-line dráhou. Jednatel by uvítal návrhy občanů na vybavení areálu. Nyní pokračuje modelování a předpříprava na ozelenění. "Samotné ozelenění závisí na aktivitě příslušných úřadů," dodal jednatel.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist