https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/predni-svetove-firmy-ohlasily-projekt-dodavek-ve-vratnych-obalech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přední světové firmy ohlásily projekt dodávek ve vratných obalech

24.1.2019 13:56 | DAVOS (ČTK)
Přední prodejci baleného zboží a maloobchodní firmy, které jsou pod tlakem, aby omezily toky plastových nádob na jedno použití, se spojili s recyklačními a dodavatelskými firmami a chystají se spustit projekt, který po vzoru mlékařů oživuje staromódní dodávky "za dveře". Vznik projektu, který poběží na on-line platformě nazvané Loop (smyčka), ohlásily na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.
 

Spotřebitelé tak na svém prahu najdou produkty, jako jsou šampony a prací prostředky nebo džusy, ve vícenásobně použitelných skleněných a kovových lahvích a prázdné je pak postaví na stejné místo. Obaly poté budou vyčištěny a znovu použity.

Na prvním projektu svého druhu, za nímž stojí recyklační společnost TerraCycle, se podílejí United Parcel Service, Procter & Gamble, Unilever, PepsiCo, Coca-Cola, Carrefour a Tesco.

Služba bude zahájena v květnu v Paříži a na severovýchodě USA včetně New Yorku, později má letos následovat britský program a v příštím roce Tokio, Toronto a Kalifornie.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist