https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prehled-obnovitelnych-zdroju-energie-bude-na-internetu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přehled obnovitelných zdrojů energie bude na internetu

17.8.2000 17:15 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČIA)
Přípravu internetové podoby databáze praktického využití obnovitelných zdrojů energie v jižních Čechách dokončuje v těchto dnech českobudějovické Sdružení pro záchranu prostředí Calla. Sdružení již v minulých letech tuto oblast důsledně zmapovalo a v loňském roce vydalo Atlas energetických zařízení.
 

"V internetové podobě budou naše poznatky přístupné velmi širokému spektru potencionálních uživatelů," uvedl aktivista Cally Edvard Sequens a dodal: "Kromě získaného přehledu stránky umožní zájemcům spojení s provozovateli konkrétních zdrojů, zjistit jejich cenné praktické zkušenosti a případně osobně instalace vidět."

Autoři počítají do budoucna s tím, že současných 320 záznamů o zdrojích z jižních Čech vytvoří základ databáze, která bude s pomocí dalších organizací a jednotlivců rozšířena o obnovitelné energetické zdroje z celé republiky. Již letos bylo podobné mapování dokončeno na jižní Moravě, ve stádiu zpracování je oblast Krušných hor.


reklama


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist