https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/premysl-rabas-ziskal-cenu-stanislava-kudravceva-za-prinos-v-oblasti-zoologickych-zahrad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přemysl Rabas získal cenu Stanislava Kudravceva za přínos v oblasti zoologických zahrad

15.8.2017 12:02 | PRAHA (Ekolist.cz)
Přemysl Rabas (na obrázku), ředitel dvorské zoologické zahrady, se stal teprve druhým českým držitelem významného ocenění Stanislava Kudravceva, které je udíleno za přínos v oblasti zoologických zahrad.
Přemysl Rabas (na obrázku), ředitel dvorské zoologické zahrady, se stal teprve druhým českým držitelem významného ocenění Stanislava Kudravceva, které je udíleno za přínos v oblasti zoologických zahrad.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Dvůr Králové
Přemysl Rabas, ředitel dvorské zoologické zahrady, se stal teprve druhým českým držitelem významného ocenění Stanislava Kudravceva, které je udíleno za přínos v oblasti zoologických zahrad. Udílení je pořádáno v rámci každoročního konání konference Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií (EARAZA), která proběhla v prvním srpnovém týdnu v ruském Novosibirsku. Informovala o tom Zoo Dvůr Králové.
 

Cenu Stanislava Kudravceva převzal ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas spolu s peněžitou prémií v hodnotě jednoho tisíc eur. „Rozhodl jsem se věnovat polovinu peněžní odměny Okské rezervaci pro jejich vysoce odborné projekty spojené s ochranou jeřábů. Zbytek částky jsem nechal převést na konto WILDLIFE, ze kterého jsou financovány projekty dvorské zoo spojené s ochranou afrických zvířat, zvláště pak nosorožců,“ říká Přemysl Rabas, který se po bývalém řediteli pražské zoo Bohumilu Královi stal teprve druhým českým držitelem tohoto ocenění.

Konference EARAZA se zúčastnilo více než dvě stovky zástupců členských zoo z celého světa. Během setkání se seznamovali s nejnovějšími poznatky z oblasti chovu a ochrany vzácných zvířat. Ocenění je pojmenováno po mimořádném odborníkovi v oboru zoologie Stanislavu Kudravcevovi, který řadu let působil v moskevské zoo. Zemřel v roce 1996.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist