https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prerov-kvuli-suchu-nakoupil-k-desitkam-stromu-zavlazovaci-vaky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přerov kvůli suchu nakoupil k desítkám stromů zavlažovací vaky

10.7.2019 00:17 | PŘEROV (ČTK)
Několik desítek stromů rostoucích v Přerově, jeho parku Michalov i v místní části Předmostí budou chránit před suchem speciální zavlažovací vaky. / Ilustrační foto
Několik desítek stromů rostoucích v Přerově, jeho parku Michalov i v místní části Předmostí budou chránit před suchem speciální zavlažovací vaky. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Několik desítek stromů rostoucích v Přerově, jeho parku Michalov i v místní části Předmostí budou chránit před suchem speciální zavlažovací vaky. Radnice se jich rozhodla zakoupit 50, dřeviny budou chránit především v suchých a horkých letních dnech, informovala včera mluvčí radnice Lenka Chalupová. K podobnému kroku již loni přistoupil například Uničov na Olomoucku.
 

První dva vaky byly v pondělí instalovány ke dvěma nejmladším hlohům, které rostou na Masarykově náměstí. Do konce týdne bude dalších 48 vaků umístěno do městského parku Michalov a k mladým stromkům do Předmostí. Jejich výhodou je to, že zavlažují stromy do hloubky a brání usychání nově vysazených rostlin. "Fungují tak, že se naplní vodou a ta pak v průběhu tří až pěti dnů postupně prosakuje v okolí dřeviny. Nedochází k odtékání vody po povrchu, čímž je údržba dřevin efektivnější," uvedla Svatava Doupalová z přerovského magistrátu.

Nákup padesáti vaků podle mluvčí radnice přišel město Přerov na 38.000 korun. O jejich naplnění vodou se budou po celé léto starat pracovníci Technických služeb města Přerova, dodala Chalupová.

Vaky loni v srpnu kvůli suchému létu nakoupila také radnice v Uničově na Olomoucku. Důvodem byla snaha zejména mladé stromy ochránit před suchem. Plastové vaky o obsahu zhruba 60 litrů vody, která odtéká postupně po dobu devíti hodin, se tam rozhodli pracovníci tamních technických služeb přikládat k pěti desítkám stromů po celém městě.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist