https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pres-5500-britskych-kostelu-prechazi-na-obnovitelnou-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přes 5500 britských kostelů přechází na obnovitelnou energii

6.8.2018 00:15 (ČTK)
Přes 5500 britských kostelů se rozhodlo přejít na obnovitelné zdroje energie a přispět tak k řešení klimatických problémů. / ilustrační foto
Přes 5500 britských kostelů se rozhodlo přejít na obnovitelné zdroje energie a přispět tak k řešení klimatických problémů. / ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Přes 5500 britských kostelů se rozhodlo přejít na obnovitelné zdroje energie a přispět tak k řešení klimatických problémů. Patří k nim také 15 katedrál včetně těch nejslavnějších v Salisbury, Liverpoolu nebo Coventry, napsal list The Guardian.
 

Představitelé církví označili změnu klimatu za "jednu z velkých morálních výzev naší doby", která v první řadě postihne chudé.

"Církve jsou součástí globální sítě, velmi dobře si uvědomují, jaká je situace našich bratrů a sester, kteří trpí suchem, povodněmi a extrémními klimatickými podmínkami po celém světě," řekl bývalý arcibiskup z Canterbury a předseda církevní organizace Christian Aid Rowan Williams. Vládu vyzval, aby vytyčila cíl snížit emise v Británii do roku 2050 na nulu.

Listu sdělil, že anglikánská církev se rozhodla prodat své akcie energetických společností, které nesplní cíle pařížské dohody o klimatu.

Vzhledem k tomu, že jeden kostel vydá za elektřinu v průměru 1000 liber (zhruba 29.000 Kč) ročně, britské kostely přesouvají z fosilních paliv na obnovitelné zdroje přes pět milionů liber.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist