https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pres-7000-zvirat-ilegalne-prepravovanych-z-cr-zadrzeno-v-bavorsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Přes 7000 zvířat ilegálně přepravovaných z ČR zadrženo v dodávce v Bavorsku

16.10.2017 11:03 | PRAHA (ČTK)
Němečtí policisté zadrželi v neděli večer na bavorském dálničním parkovišti českou dodávku, v jejíž útrobách nalezli více než 7000 nelegálně přepravovaných zvířat. O živočichy se postarají němečtí ochránci zvířat. Český řidič musel zaplatit kauci 500 eur (asi 13.000 Kč), aby mohl jet dále. Podle odborníků se jedná o největší nelegální zásilku zvířat, jež kdy byla v Německu zadržena, napsala dnes agentura DPA.
 

Dodávka přepravovala hlavně myši a krysy, ale i chráněné exotické chameleony a axolotly, informovala bavorská pobočka německého sdružení na ochranu zvířat. Policie ochránce zvířat přizvala k asistenci ihned po nálezu.

Mnoho ze zvířat bylo přepravováno v příliš těsných krabicích, v nichž nebyla patřičná teplota. Během transportu nedostávala vodu ani krmivo a v době zásahu policie už některá z nich uhynula, uvedli ochránci zvířat.

Sdružení nalezená zvířata rozdělí mezi několik útulků. Do řešení případu se zapojily veterinární úřad a státní zastupitelství.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist