https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pri-ciste-vysocina-posbirali-dobrovolnici-pres-72-tun-odpadku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Při Čisté Vysočina posbírali dobrovolníci přes 72 tun odpadků

15.6.2018 00:15 | JIHLAVA (ČTK)
Za předešlých devět sesbírali dobrovolníci v kraji více než 720 tun odpadků. Bylo mezi nimi i 1700 pneumatik. / ilustrační foto
Za předešlých devět sesbírali dobrovolníci v kraji více než 720 tun odpadků. Bylo mezi nimi i 1700 pneumatik. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Při desátém ročníku akce Čistá Vysočina posbírali dobrovolníci podél cest v kraji asi 69 tun odpadků. Dalších 3,5 tuny odpadků odstranili z břehů řeky Sázavy. Před rokem se 22.000 dobrovolníků podařilo uklidit 82 tun a předloni 104 tun, uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.
 

Podle krajského radnho Martina Hyského (ČSSD) jsou snad klesající čísla dokladem odpovědnějšího přístupu lidí k odhazování odpadků. "Už během přihlašování jsme měli od některých účastníků reakce, že situace se okolo silnic zlepšuje a že je odpadků kolem silnic, které chodí každoročně uklízet, méně," řekl.

Za předešlých devět sesbírali dobrovolníci v kraji více než 720 tun odpadků. Bylo mezi nimi i 1700 pneumatik.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist