https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pri-uklidu-po-liberci-dobrovolnici-nasbirali-13-tun-odpadu-vcetne-torza-bazenu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Při úklidu po Liberci dobrovolníci nasbírali 13 tun odpadu včetně torza bazénu

5.4.2022 00:57 | LIBEREC (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Při úklidových akcích po Liberci dobrovolníci nasbírali v minulých dnech 13 tun odpadu včetně torza bazénu či kapoty auta. Úklid v rámci kampaně Ukliďme Česko pořádalo 28 skupin či organizací a zapojilo se bezmála 800 lidí, z čehož více než polovina byly děti. Nejde ale o konečné číslo, úklid bude pokračovat, informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.
 

"Do konce měsíce jsou naplánované další akce se zapojením dalších 1200 lidí z 16 organizací," řekla Kodymová. Nadále se ale mohou přihlásit i další, stačí kontaktovat odbor ekologie a veřejného prostoru na e-mail vinar.michal@magistrat.liberec.cz. "Odbor dobrovolníkům zajistí pytle a rukavice na úklid a termín následného svozu nasbíraného odpadu,“ dodala mluvčí radnice.

Dobrovolníci v minulých dnech v pátém největším městě v zemi nejčastěji sbírali odhozené skleněné lahve, pet lahve či plechovky. Našli i vyhozený nábytek, linolea, sanitární odpad a 35 pneumatik či ukrajinské hřivny, kovový barel, kapotu z auta, torzo bazénu nebo rozlámanou koloběžku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist