https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pri-vybuchu-sopky-etna-utrpelo-zraneni-deset-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Při výbuchu sopky Etna utrpělo zranění deset lidí Video

17.3.2017 08:00 (ČTK)
Etna je v Evropě nejvyšší činnou sopkou a zároveň druhým nejmohutnějším vulkánem. Sopečná aktivita z posledních dnů nezpůsobila zatím žádné větší problémy.
Etna je v Evropě nejvyšší činnou sopkou a zároveň druhým nejmohutnějším vulkánem. Sopečná aktivita z posledních dnů nezpůsobila zatím žádné větší problémy.
Foto | Shura / Flickr
Deset lidí včera utrpělo zranění při výbuchu v jednom z kráterů sicilské sopky Etna. Mezi zraněnými jsou turisté i vědci, kteří zkoumali vulkán, jenž na konci února začal po čase opět chrlit popel a lávu. Informoval o tom italský list La Stampa.
 

Turisté a vědci, kteří prováděli na sopce měření, utrpěli zranění, když na sníh v jejich okolí dopadla horká láva. To způsobilo explozi. "Materiál, který se při výbuchu uvolnil, dopadl zpět na zem a poranil lidi v blízkém okolí na hlavě a na těle," uvedl jeden ze svědků neštěstí.

Šest osob museli záchranáři převézt do nemocnic v Katánii a Acireale. Nikdo z nich ale není v ohrožení života.

Mezi zraněnými turisty jsou i členové týmu vědecké redakce britské stanice BBC.

Etna je v Evropě nejvyšší činnou sopkou a zároveň druhým nejmohutnějším vulkánem. Její výška podle měření z roku 2009 dosahovala 3329 metrů nad mořem.

Sopečná aktivita z posledních dnů nezpůsobila zatím žádné větší problémy. Provoz na mezinárodním letišti v Katánii nebylo nutné nijak omezit.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist