https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pribram-chce-vytvorit-psi-park-v-lesoparku-litavka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Příbram chce vytvořit psí park v lesoparku Litavka

6.9.2019 00:12 | PŘÍBRAM (ČTK)
říbram chce vybudovat psí park v lesoparku Litavka. / Ilustrační foto
říbram chce vybudovat psí park v lesoparku Litavka. / Ilustrační foto
Foto | JenniGut / Pixabay
Příbram chce vybudovat psí park v lesoparku Litavka. Zprovozněn by měl být do několika týdnů na místě původního výběhu pro zvířata. Radnice se na tom již dohodla s městskými lesy, řekl ve středu novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).
 

Psí park je oplocené území, na němž mohou psi moci volně pobíhat. Malá a velká plemena bývají oddělena. Součástí areálu jsou také různé herní prvky.

V minulosti chtěla radnice otevřít takzvanou bezvodítkovou zónu naproti skateparku v areálu Nového rybníka. V participativním rozpočtu byl předložen návrh vytvořit psí park na západním břehu Příbramského potoka poblíž Fialova rybníka. Projekt při hlasování nezískal dostatečnou podporu, radnice ho však podle Konvalinky nezavrhuje a chce se jím do budoucna inspirovat.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist