https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pribram-se-pustila-do-obnovy-noveho-rybnika-vyuziva-i-vezne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Příbram se pustila do obnovy Nového rybníka, využívá i vězně

14.12.2016 10:55 | PŘÍBRAM (ČTK)
Rybník je nyní vypuštěný a jeho břehy chce město opravit vlastními silami a s využitím vězňů. Počítá se i s vybudováním nového zázemí, celkově bude v příštím roce do revitalizace investováno 25 milionů korun.
Rybník je nyní vypuštěný a jeho břehy chce město opravit vlastními silami a s využitím vězňů. Počítá se i s vybudováním nového zázemí, celkově bude v příštím roce do revitalizace investováno 25 milionů korun.
Příbram se pustila do obnovy rekreačního areálu Nový rybník na jihovýchodě města. Rybník je nyní vypuštěný a jeho břehy chce město opravit vlastními silami a s využitím vězňů. Počítá se i s vybudováním nového zázemí, celkově bude v příštím roce do revitalizace investováno 25 milionů korun, oznámila mluvčí radnice Pavlína Svobodová.
 

Vedení města si hodně slibuje od zapojení odsouzených. "Budou dělat práce, na které bychom jinak těžko sehnali lidi. To znamená vytahovat kameny z bahna, dávat je zpátky do hrází, hráze opravovat," uvedl starosta Jindřich Vařeka (ANO). Podle Svobodové byli vězni v areálu zatím jednou, ale připravuje se smlouva s Vězeňskou službou o jejich dalším využívání. Dokonce by možná mohli jezdit do areálu i bez dozorce a dohlíželi by na ně jen pracovníci radnice.

Vedoucí oddělení zaměstnávání vězňů Martin Kuba z věznice Bytíz ČTK sdělil, že u Nového rybníka dosud pracovalo osm odsouzených. "Jednalo se o pilotní akci, která byla po ukončení hodnocena zástupci města velice kladně. S městem Příbram se intenzivně pracuje na projektu Věznice městu. Cílem tohoto projektu je dlouhodobá spolupráce výhodná pro obě smluvní strany," dodal.

Vařeka uvedl, že jenom na odbahnění rybníka a opravu hrází se původně počítalo s rozpočtem deset milionů korun. "My to zvládneme řádově za dvacetinu této sumy. Jenom to děláme svépomocí a s pomocí potrestaných," řekl. V areálu kromě toho vznikne kompletně nové zázemí včetně restaurace, toalet a sprch, in-line dráha a nový skatepark. Opravy se dočká i Junior klub, vybudováno má být také dětské vodní hřiště. "Bude tam vytvořena vyvýšená plošinka s krásným bílým pískem, se slunečníky tak, aby děti to měly skutečně jako u moře," uvedl starosta. Také ostrůvek by měl být opraven a vznikne na něm posezení. Kdo bude mít odvahu, dostane se na něj po klikaté lávce, která bude jakousi adrenalinovou stezkou.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist