https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pricinou-ctvrtecniho-pozaru-ve-skalach-u-bozanova-byla-zrejme-nedbalost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Příčinou čtvrtečního požáru ve skalách u Božanova byla zřejmě nedbalost Aktualizováno

22.7.2022 12:43 (ČTK)
Foto | Petr1868 / Wikimeda Commons
Příčinou čtvrtečního lesního požáru u Božanova na Broumovsku byla zřejmě nedbalost. Hasiči v místě našli ohniště. Odpoledne tam zasahovalo devět jednotek hasičů, včetně polských. Hořelo v blízkosti česko-polské hranice, vypomáhal i policejní vrtulník s bambivakem pro letecké hašení. Událost bude pravděpodobně beze škody, informovala dnes na webu mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Hasiči na místě dohašovali ještě dnes dopoledne, požár už je zlikvidován.
 

Informaci o požáru dostali hasiči krátce před 15:00, před 18:00 byl požár lokalizován. "Plocha požáru sice nebyla příliš velká, odhadem asi na 20 krát 30 metrů, šířil se ale ve velmi prudkém stoupání mezi skalami v nepřístupném terénu. To vše v kombinaci s tropickými teplotami zásah hasičům velmi ztěžovalo. Zásah jsme ve večerních hodinách ukončili," uvedla dnes Götzová.

Velitel zásahu povolal na pomoc vrtulník Letecké služby Policie ČR. Hašení pomocí letecké techniky pomohlo dostat hasičům větší množství vody i do těch jen velmi těžko přístupných míst. Plnění bambivaku zajišťovaly jednotky na české straně. Zároveň museli hasiči dostat do míst požáru mezi skály dopravní vedení pro přepravu vody. "Polští hasiči poskytovali součinnost jak při hasebních pracích, tak při plnění vrtulníku," uvedla Götzová.

Když se dnes ráno hasiči vrátili požářiště zkontrolovat, jestli se oheň skrytě nešíří i mezi skalními průrvami, některá místa znovu doutnala. "Celé dopoledne ještě prostor dohašovali, a to i s jištěním pomocí lanové techniky. Požár už je kompletně zlikvidován. Původně se rozšířil od ohniště, které tady nemělo co dělat," uvedla dnes odpoledne Götzová.

Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Broumov, dobrovolní hasiči z Božanova, Broumova, Meziměstí, Teplic nad Metují a čtyři jednotky požární ochrany z Polska.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist