https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/primator-pardubic-chce-obnovit-jednani-o-spalovne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Primátor Pardubic chce obnovit jednání o spalovně

27.11.2018 00:17 | PARDUBICE (ČTK)
Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) obnoví jednání s investorem spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. / Ilustrační foto
Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) obnoví jednání s investorem spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Pardubice
Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) obnoví jednání s investorem spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Město má stále mezi prioritami záměr zabránit jejímu zprovoznění. Včera to řekl Charvát.
 

V minulosti zastupitelé dvakrát odmítli dát 35 milionů korun na odkup spalovny. Město musí najít jiný způsob, primátor má nový projekt, do kterého chce zapojit Elektrárny Opatovice a vlastníka odstavené spalovny AVE Odpadové hospodářství.

"Mám vizi výhodné spolupráce s partnery. Nejprve je s návrhem seznámím, poté předložím koalici a opozici. Potřebujeme řešit komunální odpad," řekl primátor. Legislativa má do budoucna omezit skládkování a ideálně znovu využít odpady pro druhotné využití.

Společnost AVE se snaží spalovnu neúspěšně zprovoznit od roku 2006. Nesouhlasná stanoviska napadá u soudu. Petici proti obnovení provozu, kterou v roce 2009 zorganizovala sociální demokracie, podepsalo téměř 50.000 lidí. Spalovna měla podle firmy po modernizaci zařízení spalovat až 20.000 tun nebezpečného odpadu ročně.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Lucie Jelínková
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist