https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prispevkove-organizace-zlinskeho-kraje-vyuzivaji-dalsich-osm-elektromobilu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Osm škol Zlínského bude nově využívat elektromobily

24.5.2024 23:27 | ZLÍN (ČTK)
Foto | jc_cards / Piqsels
V nových elektromobilech odjeli tento týden ze Zlína zástupci osmi škol z regionu. Auta na elektrický pohon pro ně pořídil s přispěním evropských fondů Zlínský kraj, sdělila ČTK mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.
 
Vozy značky Opel Combo-e Life si odvezli zástupci Základní a Mateřské školy Uherské Hradiště, Šafaříkova a zástupci Základní školy Zlín, Středová. "Dalších šest zamířilo do středních škol z Kroměříže, Zlína, Uherského Hradiště a Otrokovic," uvedla krajská radní Zuzana Fišerová (Piráti).

U organizací zřizovaných Zlínským krajem ode dneška jezdí 33 elektromobilů, dalších 25 hejtmanství společně s 57 neveřejnými nabíjecími stanicemi pořídí do konce února příštího roku. Náklady přesáhnou 53 milionů korun, z toho 22 milionů korun pokryje dotace. Pořízení elektromobilů pro Zlínský kraj a jeho organizace spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR. Na jeho podporu získal prostředky z Evropské unie.

Elektromobily nahrazují dosluhující auta se spalovacími motory. "Ve školských organizacích získají do užívání celkem 35 vozů, 18 elektroaut pořídí kraj sociálním službám, dvě vozidla už nyní slouží krajským kulturním organizacím," uvedla Ličková. Pro potřeby krajského úřadu zakoupí hejtmanství tři elektromobily.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist