https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pro-usti-a-decin-plati-kvuli-suchu-zakaz-odberu-povrchovych-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pro Ústí a Děčín platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod

30.7.2019 00:16 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Zákaz se týká čerpání vody pro účely zalévání zahrad, trávníků, napouštění bazénů a nádrží, zásobování objektů a pozemků ve vlastnictví jednotlivých občanů (domácností) užitkovou vodou, zálivky všech sportovišť (kurty, hřiště), mytí motorových vozidel. / Ilustrační foto
Zákaz se týká čerpání vody pro účely zalévání zahrad, trávníků, napouštění bazénů a nádrží, zásobování objektů a pozemků ve vlastnictví jednotlivých občanů (domácností) užitkovou vodou, zálivky všech sportovišť (kurty, hřiště), mytí motorových vozidel. / Ilustrační foto
Pro Děčín a okolí platí od včerejška kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Stejné opatření začne ode dneška platit pro Ústí nad Labem a celé území jeho okresu. Včera o tom informovali mluvčí obou magistrátů.
 

Na Děčínsku zákaz platí pro 23 toků včetně Ploučnice a Kamenice. "Dlouhotrvající sucho totiž snížilo významně průtoky na vodních tocích. Pokud bude tento stav i nadále trvat, může dojít ve vodních tocích ke kyslíkovému deficitu, k vážnému ohrožení vodních a na vodu vázaných ekosystémů a k ohrožení zajištění funkcí vodního toku," uvedla děčínská radnice na svém webu. Zákaz bude platit do odvolání, správce povodí předpokládá do konce října.

Ústecká radnice zákaz, který se vztahuje na území 23 obcí, vydala do 31. října nebo do odvolání. "Zákaz se týká čerpání vody pro účely zalévání zahrad, trávníků, napouštění bazénů a nádrží, zásobování objektů a pozemků ve vlastnictví jednotlivých občanů (domácností) užitkovou vodou, zálivky všech sportovišť (kurty, hřiště), mytí motorových vozidel," uvedla ústecká radnice na webu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist