https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pro-vysadbu-stromu-praha-letos-vykoupila-pres-deset-hektaru-pozemku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pro výsadbu stromů Praha letos vykoupila přes deset hektarů pozemků

26.8.2021 14:04 | PRAHA (ČTK)
Město nakupovalo půdu pro zalesnění také v minulosti. Například na konci loňského roku vykoupilo pozemky o rozloze 3,5 hektaru na Chodově, a to u Kunratického lesa nedaleko stanice metra C Roztyly.
Město nakupovalo půdu pro zalesnění také v minulosti. Například na konci loňského roku vykoupilo pozemky o rozloze 3,5 hektaru na Chodově, a to u Kunratického lesa nedaleko stanice metra C Roztyly.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | lhmp.cz
Praha letos vykoupila více než deset hektarů pozemků, například v Dolních Počernicích, Hostivaři nebo v Třeboradicích. Na nich buď vysází les, nebo tam už lesní porosty jsou, sdělil mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník. Za pozemky město zaplatilo více než 16 milionů korun. Další nákupy pozemků nyní připravuje a chystá se sázet i na již městských územích. Lesy má v Praze na starosti městská organizace Lesy hlavního města (LHMP).
 

"V letošním roce jsme vykoupili pozemky v Dolních Počernicích, tedy stávající lesní pozemek a část Xaverovského háje za 201 000 korun. Dále pozemek v Hostivaři pod přehradou v přírodní památce Meandry Botiče za zhruba 1,8 milionu korun," uvedl Provazník.

Další pětici pozemků koupilo město v Ruzyni a celkem asi 2,1 hektaru lesa pořídilo v Divoké Šárce. Za něj zaplatilo 3,1 milionu korun. Zhruba polovinu potom vydalo za pozemek v Dubči na východním okraji města. "Zde bude založena louka a rozšířen sad, který je již na sousedním pozemku," uvedl mluvčí.

V Třeboradicích magistrát vykoupil 8,8 hektaru polí za 9,3 milionu korun. Do budoucna zde počítá se založením lučních porostů a výsadbou tzv. rozptýlené zeleně, která napomůže zlepšení okolí.

"V přípravě odkupu máme dále několik pozemků v Dubči, z nichž jeden je určen v územním plánu pro les, a pozemek v Kunraticích, konkrétně v sousedství Kunratického lesa, kde počítáme také s výsadbou rozptýlené zeleně," dodal Provazník. Na městských pozemcích na podzim počítá město s novými výsadbami zejména v krajinném parku Lítožnice.

Město nakupovalo půdu pro zalesnění také v minulosti. Například na konci loňského roku vykoupilo pozemky o rozloze 3,5 hektaru na Chodově, a to u Kunratického lesa nedaleko stanice metra C Roztyly. Zaplatilo za ně přibližně 5,6 milionu korun.

O lesy se v Praze stará organizace Lesy hlavního města, jejímž vlastníkem a zřizovatelem je hlavní město. Společnost se stará nejen o lesy, ale i o zahrady, parky a vodní toky v metropoli. Během roku 2020 pracovníci LHMP do pražských lesů vysadili asi 230.000 sazenic stromků, z toho zhruba 84 000 byly výsadby na nových plochách.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist