https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodej-aut-s-alternativnim-pohonem-loni-v-eu-stoupl-v-cr-klesl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej aut s alternativním pohonem loni v EU stoupl, v ČR klesl

8.2.2017 13:00 | BRUSEL (ČTK)
V samotném čtvrtém čtvrtletí odbyt automobilů s alternativním pohonem v EU meziročně stoupl pouze o procento na 168.103 vozů. Foto - automobil na LNG
V samotném čtvrtém čtvrtletí odbyt automobilů s alternativním pohonem v EU meziročně stoupl pouze o procento na 168.103 vozů. Foto - automobil na LNG
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Prodej osobních automobilů s alternativním pohonem v Evropské unii v loňském roce stoupl o zhruba čtyři procenta na 609.629 vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes na svých internetových stránkách zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V České republice však prodej podle těchto údajů klesl o téměř pět procent na 5090 vozů, a to navzdory silnému růstu poptávky v závěru roku.
 

V samotném čtvrtém čtvrtletí odbyt automobilů s alternativním pohonem v EU meziročně stoupl pouze o procento na 168.103 vozů, zatímco v ČR se zvýšil o téměř 23 procent na 1462 vozů. Údaje zahrnují například elektromobily, hybridní vozy či auta poháněná zemním plynem.

Celkový prodej osobních automobilů v EU se loni podle dřívějších údajů ACEA zvýšil o téměř sedm procent na 14,641 milionu. V České republice vzrostl o 12,5 procenta na rekordních 259.693 vozů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
phm šeb
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist