https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodej-aut-s-alternativnim-pohonem-v-eu-vzrostl-o-38-procent
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej aut s alternativním pohonem v EU vzrostl o 38 procent

8.9.2017 09:40 | BRUSEL (ČTK)
Čistě elektrické vozy měly na celkovém prodeji aut podíl 1,2 procenta a jejich prodej se zvýšil o 45,8 procenta.  Ilustrační snímek.
Čistě elektrické vozy měly na celkovém prodeji aut podíl 1,2 procenta a jejich prodej se zvýšil o 45,8 procenta. Ilustrační snímek.
Počet registrací nových automobilů s alternativním pohonem v Evropské unii ve druhém čtvrtletí vzrostl o 38 procent na 204.502 vozů. Na celkovém prodeji aut měly tyto vozy podíl 5,1 procenta. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo evropské automobilové sdružení ACEA.
 

Čistě elektrické vozy měly na celkovém prodeji aut podíl 1,2 procenta a jejich prodej se zvýšil o 45,8 procenta. Registrace hybridních vozů vzrostly o 61,1 procenta, registrace vozů poháněných propanem nebo zemním plynem se zvýšily o 3,3 procenta.

Vysoký byl růst na všech pěti velkých automobilových trzích EU. V Německu se prodej vozů s alternativním pohonem zvýšil o 91,9 procenta a ve Španělsku o 80,7 procenta. Ve Francii vzrostl o 28,6 procenta, v Británii o 24,4 procenta a v Itálii o 18,1 procenta. Ve většině těchto zemí prodej táhnou hlavně elektrické a hybridní elektrické vozy. V Itálii výrazně oživuje poptávka po vozech na zkapalněný ropný plyn (LPG).

V České republice se podle údajů ACEA prodej vozů s alternativním pohonem zvýšil o 45,3 procenta na 1820. Prodej hybridních elektrických vozů se více než zdvojnásobil na 723 a prodej elektrických dobíjecích vozů vzrostl o 45,2 procenta na 61.

Za celé pololetí prodej aut s alternativním pohonem v EU vzrostl o 37,8 procenta na 417.894 vozů. V České republice se zvýšil o 46 procent na 3572 vozů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist