https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodej-elektromobilu-v-evrope-vyrazne-stoupl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej elektromobilů v Evropě výrazně stoupl

10.5.2017 10:00 (ČTK)
Evropské automobilky, jako jsou Volkswagen AG, BMW AG a Daimler AG, se sice snaží výrobu rozšiřovat, zatím se jim však nedaří své plány plnit. Nedaří se prolomit nedůvěru motoristů ve výdrž baterií a jejich neochotu platit vysoké ceny. / ilustrační foto
Evropské automobilky, jako jsou Volkswagen AG, BMW AG a Daimler AG, se sice snaží výrobu rozšiřovat, zatím se jim však nedaří své plány plnit. Nedaří se prolomit nedůvěru motoristů ve výdrž baterií a jejich neochotu platit vysoké ceny. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Prodej elektromobilů v Evropě se v letošním prvním čtvrtletí zvýšil o 38 procent po růstu o 2,9 procenta za celý loňský rok. Registrace nových vozů na elektrický pohon v Evropské unii, Norsku a Švýcarsku stouply na 32.627 kusů z 23.703 kusů před rokem. Vyplývá to z oznámení Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).
 

K tomuto vývoji přispěla především poptávka po těchto vozech v Německu. Nicméně v oblibě elektromobilů Evropa stále zaostává za USA. Ve Spojených státech se v prvním čtvrtletí prodeje zvýšily o 49 procent na 40.700 kusů, píše agentura Bloomberg. Americký automobilový trh je zhruba 16krát větší než evropský.

Evropské automobilky, jako jsou Volkswagen AG, BMW AG a Daimler AG, se sice snaží výrobu rozšiřovat, zatím se jim však nedaří své plány plnit. Nedaří se prolomit nedůvěru motoristů ve výdrž baterií a jejich neochotu platit vysoké ceny. Evropské vlády proto ohlásily investiční pobídky a přislíbily velké investice do nabíjecí technologie.

Francouzská automobilka Renault uvedla na trh novou verzi vozu Zoe za 23.600 eur (632.000 Kč), který na jedno nabití ujede 400 kilometrů. Starší model ujel na nabití 240 km.

Nejvyšší růst poptávky po elektromobilech zaznamenalo v prvním čtvrtletí Německo, kde se počet registrací více než zdvojnásobil z 2332 na 5060 vozů. V Británii činilo zvýšení 47 procent a ve Španělsku 45 procent.

Přestože poptávka po těchto automobilech rostla v porovnání s celým trhem osobních vozů čtyřnásobným tempem, jejich podíl na celkových prodejích v regionu nedosáhl ani jednoho procenta.

Regionální prodej automobilů na všechna alternativní paliva se podle ECEA v prvních třech měsících zvýšil o 36 procent na 235.438 vozů.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist