https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodej-hybridu-do-unora-stoupl-o-41-procent-na-2663-aut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej hybridů do února stoupl o 41 procent na 2663 aut

8.3.2021 00:31 | PRAHA (ČTK)
Nejprodávanější značkou hybridních vozů byla opět Toyota s 636 prodanými vozy, druhý Ford prodal 411 hybridů a třetí je domácí Škoda s 269 prodanými vozy.  Mezi elektromobily vede Škoda s prodejem 132 aut.
Nejprodávanější značkou hybridních vozů byla opět Toyota s 636 prodanými vozy, druhý Ford prodal 411 hybridů a třetí je domácí Škoda s 269 prodanými vozy. Mezi elektromobily vede Škoda s prodejem 132 aut.
Prodej nových aut s hybridním pohonem za leden a únor meziročně vzrostl o 41 procent na 2663 vozů. Z toho prodej plug-in hybridů do zásuvky stoupl o 22 procent na 441 vozidel. Prodej elektromobilů naopak klesl o 41 procent na 349 aut. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů, které má ČTK k dispozici.
 

Nejprodávanější značkou hybridních vozů byla opět Toyota s 636 prodanými vozy, druhý Ford prodal 411 hybridů a třetí je domácí Škoda s 269 prodanými vozy. Mezi elektromobily vede Škoda s prodejem 132 aut, následuje Hyundai s 52 vozy a Tesla, která prodala o deset aut méně.

"V současnosti v ČR mají hybridy na našich prodejích podíl přes 40 procent, u Lexusu je to pak přes 95 procent. Jak se bude postupně nabídka hybridních motorizací Toyoty rozšiřovat o plug-in hybridy, očekáváme, že jejich podíl ještě poroste. Nahrává tomu i stále příznivější cena hybridů, která je již na úrovni naftových agregátů," uvedl ředitel Toyoty a Lexusu v ČR Martin Peleška.

Podle ředitele Centra dopravního výzkumu Jindřicha Friče celkové registrace osobních aut v ČR meziročně poklesly o 19 procent, elektrická a plynová vozidla pak o 18 procent. "I přes meziroční pokles byl registrovaný počet elektrických a plynových vozidel v součtu prvních dvou měsíců druhý nejvyšší. Vyjma Tesly, která vyrábí výhradně elektrické vozy, je zajímavé sledovat podíly elektrických a plynových vozidel u jednotlivých značek. Například Dacia registrovala 162 LPG vozidel, což představovalo podíl na všech registracích uvedené značky 22 procent," podotkl.

Prodej aut na LPG se zvýšil z 12 na 175, naopak odbyt vozů na stlačený zemní plyn CNG klesl z 327 na 99 vozů. Celkově se v Česku prodalo za leden a únor 29.481 nových osobních vozů. Nákupy firem tvořily 81 procent trhu, což je o čtyři procentní body více než loni.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist