https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodej-hybridu-v-pololeti-stoupl-o-174-procent-na-11.063-aut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej hybridů v pololetí stoupl o 174 procent na 11 063 aut

23.7.2021 11:01 | PRAHA (ČTK)
Nabídkou hybridních a elektrických vozů si automobilky snižují průměrné emise na flotily vyráběných vozů. Za překročení limitů jim v EU hrozí sankce.
Nabídkou hybridních a elektrických vozů si automobilky snižují průměrné emise na flotily vyráběných vozů. Za překročení limitů jim v EU hrozí sankce.
Prodej nových vozů s hybridním pohonem se v prvním pololetí zvýšil meziročně o 174 procent na 11 063 aut. Z toho plug-in hybridy do zásuvky rostly trojnásobně na 2187 vozů. Naopak odbyt elektromobilů v porovnání s loňskem stagnoval na 1262 vozech, což je jen o osm více než loni. Vozy s plně nebo částečně elektrickým pohonem se na celkových prodejích nových aut v ČR podílely téměř 11 procenty. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
 

Nabídkou hybridních a elektrických vozů si automobilky snižují průměrné emise na flotily vyráběných vozů. Za překročení limitů jim v EU hrozí sankce.

V kategorii hybridů stále dominuje Toyota s 2702 prodanými vozy, následuje Ford s prodejem 1539 aut a třetí je Škoda Auto, která prodala 1292 octavií a superbů s hybridním pohonem. V kategorii plug-in hybridů byla Škoda se 774 vozy nejprodávanější.

Podíl hybridních pohonů na prodejích Toyoty v pololetí přesáhl 52 procent. "K našemu úspěchu přispěla také bezproblémová skladová dostupnost vybraných modelů a dostatečné výrobní alokace se standardní dodací lhůtou. Zájem o hybridy chceme v létě ještě podpořit edukativní kampaní," řekl ČTK generální ředitel Toyoty v ČR Martin Peleška.

Nejvíce elektromobilů prodala díky nástupu modelu Enyaq Škoda se 461 registracemi, následuje Volkswagen s prodejem 159 vozů a Tesla se 119 prodanými elektromobily. Podle šéfa českého zastoupení Škoda Jiřího Maláčka je téměř 100 prodaných enyaqů v červnu důvodem k optimismu, na rozdíl od váznoucích dodávek ostatních modelů kvůli chybějícím dílům. Plán podpořit elektromobilitu u nás s vozem, který spojuje moderní, plně elektrický provoz s vlastnostmi, které nejen čeští zákazníci značky Škoda oceňují, je zatím na dobré cestě," dodal.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist