https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prodej-osobnich-aut-v-eu-se-v-lednu-zvysil-o-7-1-procenta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prodej osobních aut v EU se v lednu zvýšil o 7,1 procenta

21.2.2018 03:15 | BRUSEL (ČTK)
V České republice se prodej nových osobních vozů podle ACEA zvýšil o 11,5 procenta na 23.219 vozů. Odbyt mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen, v lednu v zemích EU meziročně stoupl o 21,6 procenta na 61.337 vozů. / Ilustrační foto
V České republice se prodej nových osobních vozů podle ACEA zvýšil o 11,5 procenta na 23.219 vozů. Odbyt mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen, v lednu v zemích EU meziročně stoupl o 21,6 procenta na 61.337 vozů. / Ilustrační foto
Foto | kusabi / Flickr
Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii (EU) v lednu meziročně stoupl o 7,1 procenta na 1,25 milionu vozů. Obrátil se tak prosincový trend, kdy kvůli nižšímu počtu pracovních dní prodej poklesl o 4,9 procenta. Vyplývá to z údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).
 

Nárůst prodeje zaznamenaly na začátku roku téměř všechny hlavní evropské trhy s výjimkou Británie. V tomto druhém největším evropském odbytišti se prodalo méně vozů už desátý měsíc v řadě, v lednu pokles činil 6,3 procenta. Částečně je to způsobeno kampaní proti naftovým vozům, uvedla agentura Reuters.

Německo a Španělsko vykázaly nárůst o 11,6 procenta, respektive o 20,3 procenta. Slabší jednociferné růstové hodnoty udává Francie a Itálie.

V České republice se prodej nových osobních vozů podle ACEA zvýšil o 11,5 procenta na 23.219 vozů. Odbyt mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen, v lednu v zemích EU meziročně stoupl o 21,6 procenta na 61.337 vozů. Tržní podíl značky se zvýšil ze 4,3 na 4,9 procenta.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist